powered by Surfing Waves

Δραστηριότητες 2017-2018
3ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας

Στο σχολείο μας διοργανώθηκε με επιτυχία και με αρκετή συμμετοχή από πολλά σχολεία της περιοχής μας επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα "η αξιοποίηση των τεχνολογιών της πληροφορικής και των επικοινωνιών [ΤΠΕ] για τη διδασκαλία των φιλολογικών μαθημάτων" την Πέμπτη 29-3-2018 και ώρα 12.00 – 14.10 μ.μ στην αίθουσα υπολογιστών.

Το σεμινάριο διοργάνωσε και υλοποίησε η Σχολική Σύμβουλος Φιλολόγων της Π.Δ.Ε. Κρήτης , κ. Ιωάννα Α. Ραμουτσάκη, σε συνεργασία με τον εκπαιδευτικό του σχολείου μας, κλάδου ΠΕ19, κ. Μπλαζαντωνάκη Μιχαήλ. Οι προτάσεις που παρουσιάστηκαν αξιολογήθηκαν από τους συναδέλφους ως ενδιαφέρουσες με την προοπτική να δοκιμαστούν και στην πράξη ως ένα επιπλέον μέσο της εκπαιδευτικής διαδικασίας.

Το σεμινάριο έκλεισε με σχετική συζήτηση.