powered by Surfing Waves

Εκδρομη Γ' τάξης στην Αθήνα
3ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας

Η καθιερωμένη εδώ και χρόνια εκδρομή – φέτος για πρώτη φορά τεσσάρων ημερών - στην Αθήνα, στο πλαίσιο εκπαιδευτικών επισκέψεων μαθητών στη Βουλή των Ελλήνων, φέτος πραγματοποιήθηκε από 4 έως 8 Μαρτίου 2019.

Ήταν μια ωραία κι εποικοδομητική απόδραση 62 μαθητών και 4 συνοδών καθηγητριών σε Αθήνα και Ναύπλιο, με εκπαιδευτικές επισκέψεις στον Ιερό Βράχο και στο Μουσείο της Ακρόπολης, στο κτίριο της Βουλής, αξιοθέατα της Πρωτεύουσας, επίσκεψη στο περίφημο θέατρο της Επιδαύρου, στην ιστορική πόλη του Ναυπλίου, στον αρχαιολογικό χώρο των Μυκηνών με πεζοπορία αλλά και με χρήση του ναυλωμένου λεωφορείου, με γνωστικές και ψυχαγωγικές εμπειρίες!

Οι μαθητές ήταν συνεπείς, ευχαριστήθηκαν, δεν υπήρξαν δυσάρεστα απρόοπτα, επιστρέψαμε με ασφάλεια, υγιείς και «γεμάτοι» κλείνοντας ραντεβού για του χρόνου με νέα ομάδα επισκεπτών – μαθητών …

Οι φωτογραφίες που ακολουθούν απλώς επιβεβαιώνουν του λόγου το αληθές!